Naujienos
Vilniaus teatras „Lėlė“ skelbia 64-ą sezoną: teatras atsinaujina
Vilniaus teatras „Lėlė“ vienas pirmųjų pradeda naują sezoną. Jau rugpjūčio 21, 22, 28 ir 29 d. 12 val. jį atidarys populiariais „Lėlės“ spektakliais: „Coliukė“ bei „Voro vestuvės“, o besibaigiančią vasarą išlydės naujausia premjera „Angeliukas. Žirafa. Batukas“.
Teatras atsinaujina
64-ą kartą duris atveriantis teatras artimiausiais savaitgaliais žiūrovus kvies ne tik į laiko patikrintus spektaklius, bet ir leis žvilgtelti į būsimus jaunųjų režisierių pastatymus. Rugpjūčio 29 d. 17 val. įvyks lėlių ir objektų teatro laboratorijos „SurReality Check“ finalinis renginys, kurio metu bus pristatyti trijų kūrybinių grupių eskizai, o komisijai išrinkus geriausią, užbaigtas kūrybinis darbas galės papildyti „Lėlės” repertuarą. Laboratorijos renginį bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu.
Pasak teatro vadovo Vilmanto Juškėno, šį sezoną „Lėlėje“ numatomi ne tik intensyvūs kūrybiniai darbai, bet laukiami ir svarbūs teatrui bei žiūrovams pokyčiai: „esame nusimatę pristatyti keturias premjeras, planuojame ne vienas gastroles į Lietuvos regionus bei užsienį, tęsime jaunųjų menininkų integracijos į teatro kūrybinę veiklą programą, pristatysime žiūrovams jos rezultatus. Šio sezono pradžioje taip pat viltingai laukiame didžiosios scenos ir salės remonto pabaigos, naujo techninės įrangos atnaujinimo projekto pradžios. Galiausiai, šį sezoną toliau tęsime dalyvavimą tarptautiniuose projektuose, skaitmenizuosime teatro teikiamas paslaugas, kad jos taptų prieinamos dar didesniam žiūrovų ratui.“
Repertuare – keturios premjeros
Naująjame sezone žiūrovų „Lėlėje“ lauks net keturios premjeros, skirtos vaikams. Iki naujų metų bus pristatytas lenkų režisierės Ewos Piotrovwkos spektaklis pagal Konstanto Ildefonso Galčinskio to paties pavadinimo pasaką „Kavos malūnėlis“. Siužete – geresnio pasaulio sukūrimo tema, kvestionuojamos absurdiškos tarpusavio santykių grimasos bei keliami moralės bei visuomenės vertybių klausimai kaip niekad aktualiai atlieps šį neramų ir absurdišką laikotarpį. Atsidarius didžiajai salei, iki naujų metų teatre taip pat planuojama jaunosios kartos režisieriaus Miko Žukausko premjera vaikams.
Po naujų metų teatras numato dar dvejas premjeras: patiems mažiausiams žiūrovams – Justinos Jukonytės spektaklis „Gyvybės medis“, kuriame, pasitelkiant tvarias medžiagas bei mitologinius įvaizdžius, bus atskleidžiamas pasaulio sukūrimo mitas; remiantis lėlių teatro ir optinio meno, ritualo ir smulkiosios tautosakos priemonėmis, režisierė ir dailininkė Aušra Paukštienė pavasarį teatre kurs spektaklį „Mįslė(s)“.
Sieks tęstinumo
Dar 2020 m. sėkmingai užmezgęs bendradarbiavimą su Liublianos lėlių teatru, Kroatijos Osijek miesto menų akademija, Škotijos lėlininkų asociacija, „Lėlės“ teatras tęs veiklą tarptautiniame „Šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platformos“ projekte, skirtame šiuolaikiniam lėlių teatrui populiarinti ir į šį lauką įtraukti būsimus bei esamus teatro kritikus. Šį sezoną teatras taip pat tęs bendradarbiavimą su Estijos bei Latvijos lėlininkais, kartu organizuojant „Baltijos šalių vizualinio teatro vitriną“.
Akademiniame lauke vis dar opia problema išlieka lėlių teatro kūrėjų ruošimas. To neteikiant aukštosioms mokykloms, „Lėlės“ teatras antrus metus iš eilės organizuos pernai sėkmingai inicijuotą lėlių ir objektų teatro laboratoriją „SurReality Check“, kurioje dalyvaujantys įvairių sričių kūrėjai turi galimybę įgyvendinti idėjas, bet ir savo pastatymais papildyti teatro repertuarą.
Dėmesys regionams ir sklaidai
Be kūrybinės veiklos, teatras taip pat atskirą dėmesį skirs edukacinėms programoms – edukacinių laidų ciklo „Burtadaikčiai“ projekto sklaidai, įvairių lėlių teatro formų ir žanrų pristatymui online. Siekdami mažinti karantino metu patiriamą atskirtį tarp visuomenės ir kultūros, „Lėlė“ šiemet ypatingą dėmesį skirs skaitmeninio turinio kūrimui ir prieinamumui. Atsinaujindamas teatras atnaujina ir savo internetinį puslapį ir jau netrukus pakvies apsilankyti virtualiame ture po „Gyvąjį lėlių muziejų“. Skaitmenizuotos edukacijos, kūrybinės dirbtuvės ir spektakliai bus taip pat prieinami švietimo įstaigoms ir mokiniams, pasirinkusiems „Kultūros paso“ paslaugą.
Atsižvelgiant į galimybes ir esamos pandemijos sąlygas, teatras yra numatęs gastroles įvairiuose Lietuvos regionuose. Numatytos išvykos Šalčininkuose, Mažeikiuose, Rokiškyje, Varėnoje, kituose miestuose ir miesteliuose. Gastrolių geografija apims ir profesionaliųjų teatrų festivalius nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu. Taip pat planuojamos teatro spektaklių gastrolės Lenkijoje bei Estijoje.
Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.